Okresní kolo - mladší žáci, ženy

22.05.2022

V sobotu 21. 5. se konalo v atletickém areálu ZŠ ve Šlapanicích jarní kolo hry Plamen pro družstva mladších a starších žáků z okresu Brno-město. Soutěžilo se ve 4 disciplínách: Štafeta 4x60 m, Štafeta požárních dvojic, Požární útok a Požární útok CTIF (pouze starší žáci). Závodu se zúčastnilo také naše družstvo mladších žáků doplněné o závodníky z Útěchova a společně vybojovali ve svých disciplínách 5. místo. V součtu jarního a loňského podzimního kola se tak umístili na místě 6. Po skončení těchto disciplín následoval ještě závod jednotlivců v běhu na 60 m s překážkami. V něm se zúčastnily Viola Tauerová (kategorie starší) a Tereza Kresová (kategorie mladší) a obě děvčata s umístěním na celkové 4. příčce vybojovala postup na krajské kolo. Za mladší chlapce se zúčastnil Jaromír Zelina, který obsadil 8. místo. Všem šikovným závodníkům ještě jednou gratulujeme!

Na Šlapanickém oválu se nepřestalo závodit ani v neděli 22. 5. tentokrát v podání dorostenců a dospělých. A družstvo žen z Bosonoh vyrazilo do boje proti ženám z Bohunic. Začaly jsme vítězstvím v běhu na 100 m s překážkami, kde jsme předvedly skvělé časy i po tak dlouhé covidové pauze a jednoznačně jsme vybojovaly první bod. O postupu však rozhoduje královská disciplína celého požárního sportu a tou je požární útok. Po chybě startéra v prvním pokusu jsme se rozhodly trošku zariskovat a i když to s námi vypadalo chvíli nahnutě, v posledním pokusu jsme potvrdili, že BOSONOHY PATŘÍ NA KRAJ! Tak nám držte pěsti 6. 8. při reprezentaci nejen Bosonoh ale celého Brna-města na krajském kole v požárním sportu. Děkuji všem svým děvčatům za úžasné výkony a skvělý zážitek. A děkujeme také Městské části Brno-Bosonohy za velkou podporu při opravě čerpadla, které nás doprovodilo k vítězství a FK SK Bosonohy za možnost tréninku v areálu fotbalového hřiště. Vážíme si každé podpory a spolupráce, protože právě díky ní můžeme s potěšením a hrdostí reprezentovat naši městskou část.